Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
* Aktywni gracze na Relic Online przez ostatnie 150 sekund
Online:


Strony: [1] 2 3 4
Drukuj
Autor Wątek: T1 - T4 Wehr  (Przeczytany 21175 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kat
Administrator
*
Nick w COH: WingedKat
Wiadomości: 2643


Dane OS & Browser

Zobacz profil Odznaczenia
« : 11 Luty, 2010, 23:10:48 »

Autor: Kat MrugnięcieI. Jako że ostatnio czuję małe zmęczenie graniem postanowiłem bardziej oddać się działalności publicystycznej i dydaktycznej na forum haha Poniżej przedstawiam propozycję strategii dla graczy wehrmachtu – skutecznej i zaskakującej dla przeciwnika, która przy tym powinna dać wam wiele satysfakcji. Pozornie nie jest ona niczym odkrywczym, jednak raczej nikt nie starał się chyba tak dokładnie jej przeanalizować i przetestować na większej liczbie przeciwników. Można ją określić jako T4 rush albo po prostu T1 – T4. Celem strategii jest utrzymanie się jak najdłużej (około 10 minut) tylko przy pomocy jednostek T1, ewentualnie ze wsparciem szturmowców (blitzkrieg), jak najszybsze zbudowanie dowództwa pancernego (T4) i wyprodukowanie ostwinda, dzięki któremu przejmujemy i utrzymujemy kontrolę nad mapą, aż do wygranej przez punkty zwycięstwa. Do skutecznego wykorzystania tej strategii potrzebna jest dobra gra jednostkami T1, jednakże jeśli nie czujecie się na tym polu zbyt silni radzę i tak spróbować, aby właśnie dzięki niej wyrobić sobie dobre nawyki i podnieść umiejętności gry T1. Strategia jest mocniejsza raczej przeciwko US, na brytów (szczególnie na Semois) przeważnie nie zdaje egzaminu ze względu na zagrożenie szybkim cromwellem. Poniższe uwagi dotyczą przeważnie gry przeciwko US.

II. Kolejność budowania jednostek T1 jest raczej elastyczna i zależy od osobistych preferencji. Istotne jest aby rozszerzyć ilość jednostek z baraków wehrmachtu (T1) do 5 – 6, tak aby utrzymać kontrolę nad mapą, a w szczególności nad wysokim punktem paliwowym przez okres około 10 minut.

Moje propozycje początkowej budowy jednostek:
1.   volks, volks, volks, mg, mg, ostwind;
2.   volks, mg, bike, volks, mg, ostwind;
3.   volks, bike, mg, volks, mg, volks, ostwind Mrugnięcie .

Ważne jest aby mieć do dyspozycji 5 – 6 jednostek T1. 4 jednostki to za mało, nie damy rady utrzymać się do czasu zbudowania ostwinda. Przeciwnik, szczególnie US, zdominuje mapę i ciężko się będzie odbić od dna.

Warto zbudować bunkier medyczny. Osobiście budowałem go nie dlatego aby wypompować jak najwięcej zombiegrenów, ale głównie po to aby wciągnąć przeciwnika do walki na moim terenie i moich zasadach, ponadto aby zmusić go do wybudowania moździerza – straty benzyny i mp. Dzięki temu przeciwnik koncentrował się na zniszczeniu bunkra, a nie przejęciu cennego paliwa, co więcej miałem nad nim przewagę w techowaniu dzięki czemu pierwszy ostwind miał większą siłę uderzeniową.

III. Po wybudowaniu pierwszych 4 – 5 jednostek rozpoczynamy techowanie. Podczas eskalacji do fazy szturmowej (T3) lub nawet wcześniej powinniśmy postawić posterunek obserwacyjny (OP) na średnim lub wysokim paliwie. Będziemy mieli dość dużo MP, więc będzie nas stać na te 200 MP – inwestycja zwróci się w dość krótkim czasie. Dowództwo pancerne (T4) można będzie rozpocząć budować już około 9 – 10 minuty (przeciwko US), 7 – 8 minuty (przeciwko brytom). Tuż po wybudowaniu budynku w 90% przypadków będziemy mieli około 40 paliwa – w sam raz na ostwinda. Trzeba tylko poczekać na 410 MP i od razu bierzemy ostwinda. Jeśli przeciwnik akurat przyciśnie i odetnie nas od paliwa – trzeba ratować się i produkować Knight Cross Holders (KCH).

IV. Wybór kolejnych jednostek zależy od poczynań przeciwnika. Jeśli gracz US ma motorpool – powinniśmy zbudować Kampfcraft center i wziąć podwójny vet dla piechoty (volksów, stormsów i KCH) lub drugiego ostwinda (szczególnie jeśli nie ma spadochroniarzy czy rangersów). Jeśli ma tank depot – zbieramy benzynę i MP na panterę. W przypadku brytów raczej czekamy na panterę, chyba że bryt siedzi na wysokiej benzynie – wtedy budujemy krieg barracks (T2) i dwa paki, bo budowanie czołgów na spodziewane firefly’e jest samobójstwem.

V. Opisywana strategia jest według mnie tak ciekawa i satysfakcjonująca ze względu na potrzebę wykorzystania w niej praktycznie trzech stylów gry (przeciwko US). Każdą grę według tej strategii można bowiem podzielić na trzy fazy (nazwy są moje własne):

1. ofensywna koncentracja (faza trwająca około 10 minut, do czasu wyprodukowania pierwszego ostwinda) – trzymamy jednostki T1 blisko siebie jednak nie kampujemy! Po odparciu natarcia przeciwnika natychmiast przesuwamy ciężar walki (mg i osłona z volksów) bliżej bazy przeciwnika i jego punktu odcięcia od przeciwnika. Odpieramy kolejny atak, odcinamy go od surowców (paliwa) i siadamy przez chwilę na cut-off poincie. Taki agresywny styl przeważnie wymusza na przeciwniku wzięcie barów, granatów albo wsc, dzięki czemu mamy przewagę w techowaniu, a przecież o to chodzi – nasz ostwind będzie mógł dłużej rozrabiać. Jeśli idzie większa flanka – uciekamy wszystkim i za chwilę wracamy naszym ofensywnym walcem. Należy przy tym pamiętać, aby równocześnie osłaniać sektor z zajętym paliwem - można na przykład postawić mg w budynku. Benzyna jest najważniejsza w tej strategii.

2. agresywny wiatr ze wschodu  Język (faza najkrótsza – trwająca około minuty, lecz najbardziej kluczowa i emocjonująca) – hipermegasuperduper agresywna gra ostwindem! Wybieramy stronę mapy, z której natychmiast wypychamy uciekające oddziały przeciwnika i przejmujemy większość sektorów. Kierujemy się ostwindem do bazy przeciwnika aby zorientować się jaki ma postawiony budynek. Przy okazji rozwalamy wszystko co się rusza, priorytetem jest tu m8 i flamery. Jeśli nadziejemy się w drodze do bazy na działo przeciwpancerne musimy ryzykować - szarżować działo i próbować je okrążyć. W bazie US rozwalamy inżynierów, którzy mogą budować tank depot, flankujemy at guny, generalnie siejemy maksymalną rozpierduchę. Trzeba jednak umieć w odpowiednim czasie (po około minucie) się powoli wycofać, bo przeciwnik w akcie desperacji weźmie pewnie bomby przylepne i możemy łatwo stracić ostwinda.

3. rozproszenie i szarpanie (od wycofania ostwinda do zwycięskiego końca gry) – staramy się przejmować sektory boczne i VP, tak aby nie atakować rdzenia sił US, gdzie z pewnością będzie 1 – 2 działa przeciwpancerne. Osłaniamy jednostki przejmujące sektory ostwindami, a później KCH, stormsami i na końcu tygrysem. Staramy się już nie atakować frontalnie, lecz rozpraszać siły i powoli pozbawiać przeciwnika surowców, MP i VP.

VI. Preferowana doktryna – Blitzkrieg. Generalna zasada przy wyborze strony drzewka blitzu – jeśli przeciwnik wziął bary, wybieramy granaty szturmowe. Jeśli nie ma barów znaczy że będzie szybki m8 – wybieramy szturmowców ze schreckami.

Gdy przeciwnik spamuje pod koniec spadami albo rangerami - odpowiedzią są KCH z vetem, volksi z granatami.

VII. Wady strategii:
- brak artylerii – niestety trzeba sobie radzić bez niej, będą musiały wystarczyć granaty stormsów i volksów;
- zagrożenie m8 – trzeba być przygotowanym na niego przynajmniej jednymi stormsami ze schreckiem plus niezbędni 1 – 2 volsków w pobliżu z faustami do wykończenia tego małego bandziora;
- możliwość odcięcia od paliwa – trzeba cały czas pilnować żeby choć jedno średnie paliwo było połączone z bazą, bez tego nie damy rady dojść wystarczająco szybko dojść do T4;
- możliwość przegięcia i zbytniej agresywności, szczególnie trzeba uważać aby nie stracić głupio pierwszego ostwinda, wycofanie go w odpowiednim momencie to podstawa.

VIII. Zalety strategii:
- FUN haha – bardzo emocjonująca, satysfakcjonująca i inna niż wszystkie;
- skuteczność – jeśli pamięta się o konieczności ochrony sektora z paliwem to naprawdę ciężko jest przeszkodzić szybkiemu dojściu do T4, a później ugruntowaniu przewagi.

IX. Poniżej 22 powtórek. Wszystkie są ciekawe (choć nie wszystkie wygrane :/ ), myślę że warto je obejrzeć choćby dla samej gry T1, która w większości przypadków była przemyślana i mocna }D .


Czekam na komentarze i uwagi. Jak mi przyjdzie coś jeszcze do głowy to będę dopisywał bo temat na pewno nie jest wyczerpany Uśmiech
« Ostatnia zmiana: 12 Luty, 2010, 09:48:54 wysłane przez HeartOrHead » Zapisane
Company of Heroes Forum CoH2
« : 11 Luty, 2010, 23:10:48 »

 Zapisane
Kat
Administrator
*
Nick w COH: WingedKat
Wiadomości: 2643


Dane OS & Browser

Zobacz profil Odznaczenia
« Odpowiedz #1 : 11 Luty, 2010, 23:14:55 »

Tomasz Maniak zasugerował, żeby rzucić tą strategię na nowe forum, więc pozwoliłem sobie to zrobić Uśmiech 2

Repki były niestety na speedy, więc już ich nie ma, ale może coś pogram i podrzucę. Czekam również na Wasze próby T1 - T4 Uśmiech
Zapisane
Futri
Porucznik
*
Nick w COH: Futrzak
Wiadomości: 299


Ich bin katze

Dane OS & Browser

Zobacz profil Odznaczenia
« Odpowiedz #2 : 11 Luty, 2010, 23:48:05 »

Kiedyś tak grałem werem szło całkiem nieźle ale czasem bez t2 to że tak powiem przje***e. Spam t17 czy m8 z minami to nawet cichociemni ze shrekami i w dodatku bez weta(wiadomo oszczędzanie na t4) wymiękają. Ale to zależy głównie od przeciwnika. Tą taktą można wygrać w niezłym stylu jak się przetrwa middle game.
Zapisane

TomaszManiak
Starszy Sierżant
*
Wiadomości: 64


Walczę jak lew, ginę jak mucha.

Dane OS & Browser

Zobacz profil Odznaczenia
« Odpowiedz #3 : 12 Luty, 2010, 00:16:31 »

Pewnie że postaram się coś podrzucić na odpowiednim poziomie ( czyli przeciw lepszym ode mnie ).

Nowe forum ma te przewagę nad starym że można zaprezentować strategię i poprzeć ją powtórkami, które  nie znikną.
Zapisane
tomzab
Forum expert
*
Wiadomości: 629


Dane OS & Browser

Zobacz profil Odznaczenia
« Odpowiedz #4 : 12 Luty, 2010, 00:23:47 »Nowe forum ma te przewagę nad starym że można zaprezentować strategię i poprzeć ją powtórkami, które  nie znikną.

I tak by ci dużo nie dały, bo one były chyba ze starszego patcha Mrugnięcie
Strategia na US całkiem niezła.
Zapisane

TomaszManiak
Starszy Sierżant
*
Wiadomości: 64


Walczę jak lew, ginę jak mucha.

Dane OS & Browser

Zobacz profil Odznaczenia
« Odpowiedz #5 : 12 Luty, 2010, 00:31:47 »

Niestety powtórki dołączone do tej strategii będą  aktualne tylko do następnego patcha (przykre).
« Ostatnia zmiana: 12 Luty, 2010, 00:40:53 wysłane przez TomaszManiak » Zapisane
EXITIIBartonPL
EXITII
*
Nick w COH: miszczoski
Wiadomości: 3225


Exiti Cup I 3rd place (miszcz)

Dane OS & Browser

 • Odznaczenia Naczelny pirotechnik Rzeszy
 • Zobacz profil Odznaczenia
  « Odpowiedz #6 : 12 Luty, 2010, 12:15:34 »

  http://exitii.gameta...s-iiflyingiisamurai/

  strat T1-T4 ale bez ostwinda Zły tylko kch, 2 panzery i pantera

  ja proponuje taki start: volk volk mg mg volk mg volk (nie ma bata aby rifle to rozwaliły) jeśli pojawi się m8 to wezwać szturmowców i dać im 2 szreki, lub spamować minami i tt
  Zapisane

  [wstaw jeszcze raz taką grafikę i ban na tydzień; hoh]
  EXITIIOzO
  EXITII
  *
  Wiadomości: 414


  Dane OS & Browser

  Zobacz profil Odznaczenia
  « Odpowiedz #7 : 14 Luty, 2010, 23:32:55 »

  Pokusiłem się zagrać tą taktyką. Jest to pierwsza próba nauki tego, po ponad pół rocznym nie graniu wehr, wiec jestem dość powolny w tym, nie udało mi sie dojsc do osta w 10 minut, ale to nic. Potem troche sie pomotałem, ale wkońcu udało mi sie wygrać tą taktyką, oczywiście blitz. Koleś ma 11 lvl

  [załącznik usunięty przez administratora]
  Zapisane
  EXITIIPrzemo23
  EXITII
  *
  Wiadomości: 64


  Dane OS & Browser

  Zobacz profil Odznaczenia
  « Odpowiedz #8 : 15 Luty, 2010, 02:43:45 »

  Za 2.301 grałem tą stratą....dorabiając się top 50 WH Uśmiech

  Jeśli nie popełni się błedu w early i będzie się agresywnym to czasem równo z M8 wyjedzie ostwind  Krzywa

  Propozycja Balkona jest dobra. 2 miny stawiane obok siebie miażdźą m8 i t-17. Ewentualnie można dobić PF-em.

  Nie wiem czy sztormi ze shreckami są dobrym rozwiązaniem - szkoda ammo na shrecki dla nich tbh. Ostatnio się o tym przekonałem.... :Uśmiech Lepiej walnać im 2x MP44 i czychać na airbourne czy power rangers i ateki.

  Jak znowu najdzie mnie wena zagrać ranka, to wrzuce jakąś repke Mrugnięcie

  Pzdr
  Zapisane
  Futri
  Porucznik
  *
  Nick w COH: Futrzak
  Wiadomości: 299


  Ich bin katze

  Dane OS & Browser

  Zobacz profil Odznaczenia
  « Odpowiedz #9 : 15 Luty, 2010, 14:22:39 »

  Mały offtopic dotyczący kombinacji mina+pojazd
  To ja miałem ostatnio taką grę, że koleś miny postawił 2 obok siebie ja miałem strzelców i kończyłem zajmować punkt trochę mnie siekała ta puma ale jak dałem retreat to się wje****m na te miny a że praktycznie na nich stała puma to 1 wybuch 1/2 hp a drugi to juz tylko złom stał  Szok koleś musiał się tym widocznie nieźle załamać bo potem po prau minutach wyszedł bo już miałem kleik u rifli i at  Cool
  Zapisane

  litwinek270596
  Starszy Kapral
  *
  Wiadomości: 11

  Dane OS & Browser

  Zobacz profil Odznaczenia
  « Odpowiedz #10 : 19 Maj, 2010, 18:58:25 »

  A co z brytami ? Jest jakias skuteczna taktyka WH na brytów?
  Zapisane
  EXITIIBartonPL
  EXITII
  *
  Nick w COH: miszczoski
  Wiadomości: 3225


  Exiti Cup I 3rd place (miszcz)

  Dane OS & Browser

 • Odznaczenia Naczelny pirotechnik Rzeszy
 • Zobacz profil Odznaczenia
  « Odpowiedz #11 : 19 Maj, 2010, 20:39:31 »

  omg, większość taktyk WH na brytów jest skuteczna np. pio spam, gren spam

  Zapisane

  [wstaw jeszcze raz taką grafikę i ban na tydzień; hoh]
  Zef!r
  IIexitiinub
  *
  Nick w COH: jw
  Wiadomości: 2214


  Gothic

  Dane OS & Browser

 • Odznaczenia Recenzent gier online
 • Zobacz profil WWW Odznaczenia
  « Odpowiedz #12 : 01 Wrzesień, 2010, 15:16:58 »

  Grałem tą taktyką i w ogóle mi nie wyszło :/
  Zapisane

  We follow the sound, It's leading us down, Into the kingdom of under, We're lost and We're found, We're Nothing and Nowhere... Forever and Ever.
  http://www.lastfm.pl/user/WingedZefir
  Kat
  Administrator
  *
  Nick w COH: WingedKat
  Wiadomości: 2643


  Dane OS & Browser

  Zobacz profil Odznaczenia
  « Odpowiedz #13 : 01 Wrzesień, 2010, 15:25:54 »

  To wrzuć repkę i zobaczymy, prawdopodobnie coś źle robiłeś
  Zapisane
  Zef!r
  IIexitiinub
  *
  Nick w COH: jw
  Wiadomości: 2214


  Gothic

  Dane OS & Browser

 • Odznaczenia Recenzent gier online
 • Zobacz profil WWW Odznaczenia
  « Odpowiedz #14 : 01 Wrzesień, 2010, 15:29:15 »

  Tyle, że jestem nowy i nie wiem jak to się robi haha
  Zjechali mnie 500:0 ..
  Zapisane

  We follow the sound, It's leading us down, Into the kingdom of under, We're lost and We're found, We're Nothing and Nowhere... Forever and Ever.
  http://www.lastfm.pl/user/WingedZefir
  Kat
  Administrator
  *
  Nick w COH: WingedKat
  Wiadomości: 2643


  Dane OS & Browser

  Zobacz profil Odznaczenia
  « Odpowiedz #15 : 01 Wrzesień, 2010, 15:37:38 »

  Najpierw znajdź repkę: jeśli nagrałeś ją (wcisnąłeś "Zapisz" w oknie ze statystykami po meczu) to wchodzisz w Dokumenty/Moje gry/Company of Heroes/Playback (to dla Visty, odpowiednio w innym systemie) i tam znajdź ostatnio zapisany plik z rozszerzeniem .rec. Jeśli nie zapisałeś to ostatnio rozegrana powtórka jest jako temp.rec.

  Teraz wrzuć ją na forum: w tym temacie (albo stwórz nowy temat w dziale powtórki) wybierasz "Odpowiedz", a w nowym oknie "Załącz" i wybierasz ten odnaleziony wcześniej plik z powtórką i oczywiście zatwierdzasz Mrugnięcie
  Zapisane
  Zef!r
  IIexitiinub
  *
  Nick w COH: jw
  Wiadomości: 2214


  Gothic

  Dane OS & Browser

 • Odznaczenia Recenzent gier online
 • Zobacz profil WWW Odznaczenia
  « Odpowiedz #16 : 01 Wrzesień, 2010, 15:46:39 »

  To chyba to  Uśmiech 2
  Jakby co to gram od niedawna  Mrugnięcie


  [załącznik usunięty przez administratora]
  Zapisane

  We follow the sound, It's leading us down, Into the kingdom of under, We're lost and We're found, We're Nothing and Nowhere... Forever and Ever.
  http://www.lastfm.pl/user/WingedZefir
  Kat
  Administrator
  *
  Nick w COH: WingedKat
  Wiadomości: 2643


  Dane OS & Browser

  Zobacz profil Odznaczenia
  « Odpowiedz #17 : 01 Wrzesień, 2010, 15:59:31 »

  Ach, 2v2 to trochę inna bajka. Ja pisałem poradnik pod 1v1, tam ta strategia na pewno działa, jeśli jest dobrze wykonana. W 2v2 też pewnie da się tym grać, ale osobiście nie jestem Ci w stanie powiedzieć rzetelnie co gdzie i jak, bo w drużynówki to gram od święta. Może prawdziwe orły 2v2 powiedzą czy można w to grać też w 2v2.

  Chociaż jeśli grasz od niedawna to na pewno popełniasz błędy, które z konkretną strategią nie mają nic wspólnego, a są wynikiem braku doświadczenia i nieznajomości jednostek czy mechaniki gry. Ale próbuj, bez grania nie zdobędzie się doświadczenia Mrugnięcie
  Zapisane
  Zef!r
  IIexitiinub
  *
  Nick w COH: jw
  Wiadomości: 2214


  Gothic

  Dane OS & Browser

 • Odznaczenia Recenzent gier online
 • Zobacz profil WWW Odznaczenia
  « Odpowiedz #18 : 01 Wrzesień, 2010, 16:01:31 »

  Heh Uśmiech
  Ja w 1vs1 nawet nie próbuję grać. Wydają mi się one trudniejsze od tych 2vs2.
  Zapisane

  We follow the sound, It's leading us down, Into the kingdom of under, We're lost and We're found, We're Nothing and Nowhere... Forever and Ever.
  http://www.lastfm.pl/user/WingedZefir
  Kat
  Administrator
  *
  Nick w COH: WingedKat
  Wiadomości: 2643


  Dane OS & Browser

  Zobacz profil Odznaczenia
  « Odpowiedz #19 : 01 Wrzesień, 2010, 16:07:52 »

  Widzę, że chociaż jesteś na początku drogi z CoH to i tak łapiesz w mig pewne rzeczy Mrugnięcie Chociaż 2v2 z dobranymi drużynami, na wysokim poziomie, też wymaga sporego ogarnięcia Uśmiech

  Ale graj też w 1v1, szybciej się nauczysz wszystkiego.
  Zapisane
  Strony: [1] 2 3 4
  Drukuj
  Skocz do: