Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
* Aktywni gracze na Relic Online przez ostatnie 150 sekund
Online:


Strony: [1]
Drukuj
Autor Wątek: PE vs Brit - T2 only  (Przeczytany 1815 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Zef!r
IIexitiinub
*
Nick w COH: jw
Wiadomości: 2214


Gothic

Dane OS & Browser

 • Odznaczenia Recenzent gier online
 • Zobacz profil WWW Odznaczenia
  « : 17 Luty, 2013, 14:35:36 »

  OzO opracował nową taktykę gry PE vs US, więc ja zaprezentuję równie ciekawą i trudną taktykę PE vs Brit. Strategia ta polega na graniu jedynie T2. Więc nie będzie tu żadnych ac spamów, marder rushów, itp. Smutny A więc... do rzeczy.

  Early:

  Zaczynamy grę z dwoma kettenami. Pierwszy nasz ketten ma najważniejsze zadanie. Musimy nim szybko dojechać do miejsca, w którym bryt będzie stawiać sztab, a następnie wypychać recon od punktu i szybko go zająć. Tutaj jest opisane jak to zrobić w punkcie "Kettenpushing to decap a point" - http://www.gamerepla...ame=short-micro-tips
  Robimy to aż do skutku, tzn. przejęliśmy punkt i uciekamy kettenem. Recon na nowo zaczyna zajmować punkt, my odjeżdżamy kilka metrów dalej i powtarzamy operację, gdy przeciwnik zajmie punkt do połowy. Przerywamy, gdy ketten ma mało hp (nie możemy go stracić). Ponieważ akcja ta jest istotna, a zabiera nam dużo z mikro, kolejkujemy zadania dla innych jednostek.

  Drugim naszym kettenem standardowo zajmujemy wysokie punkty na mapie. Następnie produkujemy:
  4x gren, T2, 2x IHT

  Pierwsze dwa greny wyposażamy w g43. Śmiało walczymy nimi z pierwszymi tomaszami, odpędzając ich kettenem zza covera. Po wyjechaniu IHT wykupujemy def ops i stajemy wszystkim do walki. Cały czas reinforsujemy grenów, a gdy bryt zrobi na jakiś oddział focus fire, to wchodzimy nimi do IHT.

  Middle:

  Szukamy ważnego strategicznie domku i robimy w nim FHQ. Od tej pory kampimy przy tym domku i czekamy na ataki brytów. Jednocześnie staramy się odciąć bryta od paliwa. Gdy pojawi się jakiś uporczywy mortar robimy rush w IHT i jak najszybciej unieszkodliwiamy go. Nie robimy żadnych głupich akcji, gdyż bryt nie może wypędzić nas spod naszej nowej bazy. Kolejnymi naszymi akcjami będą:

  - wykupienie szreków dla grenów i wyposażenie w nie pozostałych grenów;
  - wyprodukowanie nowego, 5-tego grena i wyposażenie go w panzerszreka - jeśli nie mamy amunicji, ale mamy MP to produkujemy niszczycieli czołgów z gotowym już szrekiem;
  - produkujemy moździerz;
  - wykupujemy zaawansowane naprawy (tylko gdy mamy dużo mp i paliwa);

  W tym momencie wybieramy doktrynę - LHS TD (lewe drzewko niszczycieli czołgów). Gdy mamy jakąś amunicję to robimy tellery na drogach i ważnych miejscach. Wykorzystujemy maksymalnie mortar. Teraz cztery ważne aspekty:

  1. Co gdy pojawia się stuart?

  Bryt atakując stuartem na pewno będzie chciał strzelić ładunkiem rozpryskowym w nasze greny. My wtedy wchodzimy grenami do naszego FHQ lub IHT. Musi to być jednak szybka akcja, bo gdy się zagapimy możemy już się pożegnać z naszymi wojakami. Gdy stu zechce uciekać, wsiadamy szrekami do IHT i gonimy skubańca. Pozostałymi grenami skupiamy się na piatach, jeśli takowe są.

  2. Co gdy pojawia się 2-3 gwiazdkowy blob?

  Nasz moździerz trzymamy z tyłu i walimy po blobie. Grenami robimy focus na poruczników. Staramy się nie tracić pojazdów. W skrajnych sytuacjach możemy się pokusić o pocisk zapalający z moździerza. Gdy jednak nie dajemy sobie rady, wykupujemy granaty zapalające. Oczywiście wciągamy blob jak najbliżej FHQ i tym samym się leczymy.

  3. Co gdy pojawia się howi?

  Nie trzymamy grenów w kupie. Możemy ich nawet schować do IHT. Przeciwnik na 90% będzie chciał zniszczyć nasze FHQ. Musimy wyczekać na odpowiedni moment (tutaj już nie pomogę) i zaraszować od tyłu szrekami w IHT. Szybka akcja - wjeżdżamy, rozwalamy, uciekamy.

  4. Co gdy pojawia się czerczil?

  Tutaj czasami same szreki mogą nie wystarczyć. Jak najszybciej przyzywamy hetzera i staramy się pozbyć czercza. Czasami może nam się udać wciągnąć czerczila na tellera.

  Late:

  Nieważne czy pojawiły się czerczile czy nie, przyzywamy hetzery (najlepiej 3). W takiej ilości ładnie snajpią piechotę, a my jesteśmy dodatkowo przygotowani w pełni na czołgi bryta. Mortarem wykańczamy przeciwnika pod jego sztabem, a gdy będzie on już wystarczająco osłabiony atakujemy. Wszystkim - od grenów przez IHT po hetzery.
  Gdy stracimy jakieś pojazdy to możemy odbiec od strategii, postawić T4 i zrobić berga.

  Doktryny:

  Jak już wspomniałem wcześniej wybieramy lewe drzewko niszczycieli czołgów.

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  Na razie repek brak Smutny Jak tylko coś zagram w miarę dobrego to wrzucę. A może ktoś inny się pokusi o zagranie tym i coś wrzuci Mrugnięcie

  UPDATE! Pierwsza repka dodana.

  Sturzdorf
  kawagisi

  HotkissIsOP

  (2.602)
  15
   
  0
  pobierz aby głosować
  « Ostatnia zmiana: 17 Luty, 2013, 15:43:26 wysłane przez Zef!r » Zapisane

  We follow the sound, It's leading us down, Into the kingdom of under, We're lost and We're found, We're Nothing and Nowhere... Forever and Ever.
  http://www.lastfm.pl/user/WingedZefir
  Company of Heroes Forum CoH2
  « : 17 Luty, 2013, 14:35:36 »

   Zapisane
  WingedRiddler
  IIexitiinub
  *
  Nick w COH: WingedRiddler
  Wiadomości: 1716


  Dane OS & Browser

  Zobacz profil Odznaczenia
  « Odpowiedz #1 : 17 Luty, 2013, 14:38:01 »

  A więc... do rzeczy.
  Przeczytałem do rzeszy haha
  Zapisane

  Strony: [1]
  Drukuj
  Skocz do: